Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Petković: Kurti i Rašić otimaju mandate Srbima na Kosovu

    09.06.2026 12:462 min čitanja IZVOR: KIM

    Plenković podržao evropski put Kosova, OEBS pozvao na brzo formiranje institucija

    09.06.2026 12:101 min čitanja IZVOR: KIM

    Jeleni Lengold nagrada „Grigorije Božović“ za 2025. godinu

    09.06.2026 11:121 min čitanja IZVOR: Radio MItrovica sever
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » ’’Poseta premijerke Kosovu ima posebnu težinu i značenje’’
    Politika

    ’’Poseta premijerke Kosovu ima posebnu težinu i značenje’’

    Jelena CvetkovićObjavio/la Jelena Cvetković04.09.2022 7:31Нема коментара3 min čitanja IZVOR: Tanjug
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Isto tako, mogu vam preneti da premijerka ne može da dočeka da poseti našu južnu pokrajinu i sa našim narodom razgovara na terenu, da im prenese reči mira i podrške države Srbije“, rekao je Petković.

    Istakao je da u svakoj krizi, napetosti, muci, Srbi sa KiM gledaju u Beograd i da im posle svih nedaća koje su istrpeli ova poseta dolazi kao snažno okrepljenje i motivacija.

    „Mogu vam reći da je predsednica Vlade veoma dobro upoznata sa životom našeg naroda u pokrajini i da je, pored predsednika Aleksandra Vučića, uvek imala puno razumevanje i davala ogromnu podršku našem narodu na Kosovu i Metohiji. Nema tog projekta, pomoći ili molbe za naš narod koju premijerka nije prihvatila“, istakao je Petković.

    Na pitanje da se na administrativnim prelazima Jarinje i Brnjak sve više ukopavaju i prave gotovo utvrđenja za specijalnu kosovsku policiju Petković je rekao da su u prethodnom periodu primetna nastojanja Prištine da u pojasu administrativne linije napravi svojevrsna utvrđenja za svoje specijalne jedinice.

    Dodao jen da pritom besramno uzurpiraju privatnu imovinu i posede Srba na čijoj zemlji krče i grade bez dozvole.

    „Srbi koji žive u ovim opštinama veoma su zabrinuti zbog ovakvog postupanja Prištine i mi smo o tom problemu obavestavali i međunarodne predstavnike“, naveo je Petković.

    On kaže da specijalce kosovske policije čine isključivo Albanci i da oni nemaju šta da traže na severu KiM ni po kojem slovu sporazuma.

    „Jedino je kosovska policija regiona sever sastavljena od 95 odsto Srba nadlezna i vlasna prema Briselskom sprorazumu da bude prisutna na severu pokrajine i da se stara o javnom redu miru i bezbednosti. Tu bezbednost srpskom narodu dužan je da obezbedi jedino još Kfor koji je morao da zabrani upade ROSU policije na sever“, ukazao je Petković.

    Premijerka Ana Brnabić boraviće sutra u jednodnevnoj poseti Kosovu i Metohiji, gde će posetiti Kosovsku Mitrovicu, Zvečan i Leposavić.

    Zajedno sa predsednicom vlade, Kosovo i Metohiju će posetiti i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković i direktor Kancelarije za IT i eUpravu Mihailo Jovanović, najavila je danas Kancelarija za KiM.

    Poseta Brnabić Kosovu i Metohiji ima za cilj da prenese poruke za očuvanje mira i stabilnosti, u okviru kojih se jedino može ostvariti ostanak i opstanak Srba na KiM.

    Rakić: Dolazak premijerke Brnabić znači mnogo svim Srbima

    Predsednik Srpske liste Goran Rakić izjavio je danas da dolazak premijerke Srbije Ane Brnabić na Kosovo i Metohiju znači mnogo svim Srbima na tim prostorima.

    „Sam dolazak premijerke Srbije šalje jasnu poruku da smo pre svega opredeljeni za mir i stabilnost, ali i za opstanak i ostanak na ovim prostorima, da naš narod nije sam i da će uz sebe uvek imati svoju državu“, rekao je Rakić za RTS.

    Istakao je da je premijerka Brnabić više nego dobro obaveštena o potrebama Srba na KiM i da je kao deo tima predsednika Aleksandra Vučića najdirektnije uključena u sve probleme koji muce srpski narod.

    Rakić je rekao da će sutrašnja poseta Brnabić biti iskorišćena da je zamole da država Srbija nastavi sa borbom da se sačuva mir i stabilnost i da nastavi snažno da ulaže u srpske sredine.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Jelena Cvetković

    Povezani članci

    Petković: Kurti i Rašić otimaju mandate Srbima na Kosovu

    09.06.2026 12:46

    Plenković podržao evropski put Kosova, OEBS pozvao na brzo formiranje institucija

    09.06.2026 12:10

    Kumanovski sporazum potpisan na današnji dan pre 27 godina

    09.06.2026 8:33

    CIK započeo objavljivanje rezultata kandidata za poslanike

    08.06.2026 21:33
    Izdvojeno

    Petković: Kurti i Rašić otimaju mandate Srbima na Kosovu

    09.06.2026 12:462 min čitanja IZVOR: KIM

    Plenković podržao evropski put Kosova, OEBS pozvao na brzo formiranje institucija

    09.06.2026 12:101 min čitanja IZVOR: KIM

    Jeleni Lengold nagrada „Grigorije Božović“ za 2025. godinu

    09.06.2026 11:121 min čitanja IZVOR: Radio MItrovica sever

    Međunarodni akteri pozivaju na brzo formiranje institucija na Kosovu

    09.06.2026 10:013 min čitanja IZVOR: Radio Slobodna Evropa
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.