Predsednik Fudbalskog saveza Kosova Fadilj Vokri rekao je za KIM radio da će prijateljska utakmica protiv Haitija biti istorijska.
“Mislim da prisustvo najznačajnijih svetskih medija dokazuje da je to istorijski događaj na Kosovu. Narod Kosova bez obzira na pripadnost i na veru treba da budu zadovoljan za ovo što se sada dešava na Kosovu“, rekao je Vokri.
Prvi čovek kosovskog fudbala je dodao da se nada da će Kosovo uskoro igrati zvanične utakmice i učestvovati u kvalifikacijama za naredno svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.
“Mi ćemo uraditi sve da igramo sledeće svetsko prvenstvo 2018. Ako budemo uspeli u tome, bićemo zadovoljni”, rekao je Vokri za Radio KIM.
Meč će se igrati u južnom delu Kosovske Mitrovice na stadionu Trepče, koji se sada zove „Adem Jašari“. Za prvu, prijateljsku fudbalsku utakmicu Kosova sa Haitijem, prodate su sve karte, a njihova cena je bila pet, sedam i 10 evra.
Građani Prištine slažu se da je ovo istorijsa utakmica. Očekuju pobedu kosovske reprezentacije i predviđaju rezultat od 2:1 za domaće.
Svetska fudbalska federacija (FIFA) početkom godine je dozvolila Kosovu da organizuje i igra prijateljske utakmice. Kosovo na utakmici neće moći da koriste nacionalne simbole, a pre utakmice neće se izvoditi himna.