Lopovi su, nakon što su razbili prozore i obili vrata, iz kuća odneli uređaje i nameštaj, javlja Radio Goraždevac.
Vlasnici kuća noćas, kada su kuće obijene, nisu bili u svojim domovima.
Predstavnik sela Radonja Magić izjavio je za Radio Goraždevac da se povratnici plaše za svoju bezbednost. Navodi da ni činjenica da se kuće nalaze u centru sela nije sprečila lopove da obiju kuće.
Imovina povratnika u Grapcu i sami povratnici, njih 15, često su na meti lopova i napadača. Osim što su krali nameštaj i električne uređaje, lopovi su proteklih godina iz sela odneli i devet pumpi, koje su služile za snabdevanje povratnika vodom.
“Ja bih još jednom zamolio sve organe, Policiju, Kfor, Opštinu Klina da ovo selo malo češće obilaze, da vide šta se u ovom selu dešava. Prethodno je 9 pumpi ukradeno i zbog toga nismo imali vodu godinu i po dana”.
Noćašnja krađa nije prijavljena Policiji jer im je, kako tvrde povratnici, iz policijske stanice poručeno da neće odgovarati na pozive koji se tiču kuća u kojima povratnici ne borave stalno.


