„Aleksandar Vučić i Vlada Republike Srbije nastaviće da štite imovinu i interese Srbije i njenih građana od nasrtaja lokalnih političara, kao što su Mustafa i Tači, i ostati posvećena tome da kroz dijalog rešave sve probleme u pokrajini“, rekao je Đurić Tanjugu.
Šef vladine Kancelarije za KiM kaže da „nervozne izjave u javnosti pokrajinskih političkih rukovodilaca ukazuju da su oni pod velikim pritiskom domaće javnosti, opozicije, lokalnih medija, međunarodne zajednice zbog problema koji su sami izazvali – neuspešnog, nepromišljenog, jednostranog pokušaja konfiskacije Trepče“.
„Ko gubi ima pravo da se ljuti“, zaključio je Đurić.
Kosovski premijer Isa Mustafa optužio je ranije danas premijera Srbije Aleksandra Vučića da „ekonomsku krizu koju ima u svojoj državi“, preko pitanja Trepče, „pokušava da prebaci i na Kosovo“, dok je kosovski ministar spoljnih poslova Hašim Tači juče rekao da je Trepča bogastvo Kosova i da se o njoj neće pregovarati sa Srbijom, dodajući da je cilj izmena zakona o restrukturiranju preduzeća stabilizacija ovog kombinata.


