Na administrativni prelaz Brnjak, jutros su stigli pripadnici MUP-a Srbije čime je počelo integrisano upravljanje ovim prelazom koji se nalazi na magistralnom putu Ribarići – Zubin Potok.
Na prelazu se, kako javlja Tanjugov dopisnik sa lica mesta, nalaze i vojnici KFOR-a, pripadnici EULEKS-a, kosovske pogranične policije i carine, a saobraćaj se obavlja bez većeg zadržavanja.
Na samom prelazu, osim saobraćajnih znakova, nisu istaknuta nikakva državna obeležja.
Kosovski carinici zbog blokade magistralnog puta Priština – Ribarići u Zubinom Potoku stigli su na ovaj prelaz na krajnjem severu Kosova helikopterom.
Za razliku od integrisanog prelaza Jarinje, prelaz Brnjak se ne nalazi na teritoriji centralne Srbije, već na kosovskoj strani, a na pedeset metara od prelaza KFOR ima svoju bazu.
Privrednici i građani delimično su juče blokirali magistralni put Priština – Ribarići u Zubinom Potoku, u nameri da spreče dolazak kosovskih carinika i pogranične policije na prelaz Brnjak i najavili da će tu ostati do daljnjeg.
Preko obe kolovozne trake i jutros se mogu videti preprečeni šleperi, kombi vozila i teška mehanizacija. Propuštaju se putnička i vozila EULEKS i KFOR-a.


