KEK je potrošače pozvao da racionalno troše struju kako bi situacija oko snabdevanja bila izdržljiva budući da se očekuje rast potrošnje. U saopštenju KEK-a dostavljenom KIM radiju, potrošačima se preporučuje da za grejanje umesto struje koriste alternativna sredstva i ističe da su drva za ogrev jedan od najjednostavnijih i najjeftinijih oblika. Napominje se da je KEK spreman za redovno snabdevanje strujom, ali da zbog povećane potrošnje dolazi do preopterećenja električne mreže. “Usled neprekidnih prekoračenja limita kapaciteta distributivne mreže u određenim zonama, naročito u Prištini, često dolazi do preopterećenja“, kaže se u saopštenju KEK-a i dodaje da će zbog velike potrošnje struje biti primorani da primenjuju restrikcije.
NAJNOVIJE VESTI
Privedeno više lica na Gazimestanu
1 min čitanja IZVOR: Kim
Na obeležavanju Vidovdana u Kruševcu položeni venci na Spomenik kosovskim junacima
1 min čitanja IZVOR: Beta

