„Naoružana lica koja su danas provalila kapiju napustila su manastir, a trenutno je primećeno prisustvo kosovske policije ispred ulazne kapije i u dvorištu manastira“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da se u konaku manastira još nalazi iguman sa bratijom, kao i grupa poklonika iz Novog Sada, među kojima je i dvoje maloletne dece.
Iz uprave manastira javljaju da su za sada svi dobro, da se vrše redovna bogosluženja u kapeli konaka, u nadi da će se ova drama što pre okončati.


