Ministar Vitija je rekao da je cilj izgradnje GCPM-a pružanja najkvalitetnijih medicinskih usluga stanovnicima opštine Uroševac.
„Srećan sam što smo potpisali i završili izmenu sporazuma koji će građanima Uroševca ubuduće omogućiti zdravstvene usluge u Glavnom centru porodične medicine, što je za njih izuzetno važno. Pobrinuli smo se da ovaj projekat, vredan dva miliona i 250 hiljada evra, bude realizovan bez odlaganja. Precizirane su odgovornosti strana“, rekao je on.
Ministarstvo zdravstva će za ovaj projekat izdvojiti dva miliona i 250 hiljada evra ili 90% ukupnih sredstava, dok će opština Uroševac učestvovati sa 225 hiljada evra ili 10% celokupne vrednosti radova, ali i preuzeti dodatne troškove u slučaju prekoračenja planiranog budžeta.
Gradonačelnik Uroševca Agim Aljiu se zahvalio se ministru na saradnji i podršci, dodajući da se u regionu Uroševca pružaju zdravstvene usluge velikom broju stanovnika, uključujući i one okolnih opština.


