Naveo je u objavi na svom Fejsbuk profilu da su kosovski policajci na Jarinju pokušali da mu pretnjama i udarcima objasne da su država te da su ga u prostorijama bez kamera u kojoj, kako je dodao, edukuju Srbe, a potom ih optuže za napad na službeno lice i pošalju u zatvor bez da javnost čuje drugu stranu priče.
„Stigao sam na Jarinje u utorak u 01:26 časova noću, automobilom BG tablica koji ima volan sa desne strane i koji se vodi na tuđe ime. U njemu smo bili moj drug, Gala (moj pas) i ja. Zbog volana sam odmah izašao i došao do šaltera da predam dokumenta. Službenik je uzeo dokumenta, upisao, krenuo da ih vrati (bez da traži ovlašćenje za auto) i više kroz šalu pitao ‘je li tvoj ovaj pas, lep je, papire imaš je l tako?’. Ja sam ne razmišljajući odgovorio da jeste i da imam ali da nisu tu jer sam 50 puta prelazio prelaz i mi niko nije zatražio to ali da ću sledeći put poneti. Na pomen reči prelaz više nisam pričao sa jednim već sa pet, šest službenika koji su mi u glas grubim rečnikom objašnjavali kao je to granica i da ja ulazim u drugu državu“, naveo je on.
Istakao je da su nakon toga počeli da ga vređaju i da su rekli da će ga naučiti da je Kosovo država.
„Kada su mi rekli makni ovaj auto odavde nazad i mrš, odgovorio sam da neću pomerati auto već da ću pozvati novinare da vide kako se službenici ponašaju. Jedan od njih mi je rekao da mogu koga hoću da zovem i da ovde ne može niko da mi pomogne. Rekao sam ponovo da ne pomeram dok novinari ne dođu na šta su me njih petorica (ja sam mislio da je četvorica bilo ali svedoci kažu da je njih petorica) opkolili i rekli sad ćeš da vidiš“, dodao je.
Naveo je da su ga nakon toga uz psovke odvukli „iza kontejnera gde je bio mrak“.
„Čim smo zamakli u taj deo, savijen potpuno, osetio sam jak udarac šakom ili pesnicom u potiljak. Udarac me nije oborio jer verovatno osoba koja ga je nanela ima preko 60 godina. Ja nisam uspeo da vidim ko je naneo udarac ali tih petorica policajaca jesu, kao i kamere. Videvši da pokušavaju da me uvuku u mračnu prostoriju sa zadnje strane kontejnera, znajući šta me tamo čeka, uspeo sam da se otrgnem jednom rukom i uhvatim se za stub koji drži stepenice iznad a koji je ispred te prostorije. Zgrabio sam ga jako na kraju sa obe ruke i spustio se na zemlju jer jedino što im ostaje u tom slučaju je da me šutiraju na zemlji“, istakao je on.
Nakon toga su mu, kako je naveo, vezali lisice.
„Ovo zaustavljanje, primene prekomerne sile i udaranja pripisujem isključivo kameri koja se nalazi sa zadnje strane a koju sam potražio i ugledao nakon što su me pustili negde oko pet sati ujutru. Prvo mi je uz ismevanje rečeno da ne brinem za psa jer se nećemo videti neko vreme i da ću u zatvor zbog napada na njih a onda su posle sat vremena promenili ploču potpuno“, naveo je.
Istakao je da su mu na kraju dali jedino papir na kojem piše da je jedino što se desilo predaja tog papira i da sam ja otišao nazad.
„Ovo je klasičan Albin Kurti šablon za hapšenje i proterivanje Srba sa Kosova. Želim da se ogoli da li se službenici ponašaju tako prema Srbima jer im je rečeno ili na svoju ruku jer znaju da nema kazne za njihovo iživljavanje, zaključio je.


