U dvorištu osnovne škole „Ugljare“ kostimirani Deda Mraz je podelio paketiće osnovcima. Osmeh i radost videla se na licima mališana.
„Baš sam srećna što sam dobila paketić, meni nije bitno šta se nalazi u njemu, već ko mi je dao taj paketić. Moja novogodišnja žela je ispunjena“, rekla je desetogodišnja Anastasija Lazić.
„Poželela bih svima srećne praznike, puno sreće, ljubavi i veselja. Srećna sam što sam dobila paketić i ove godine mi se ispunila želja“, navela je Nina Stanisavljević.
„Dobili smo baš puno paketića ove godine i unutra se nalaze baš lepi slatkiši i slaniši. Baš sam srećna zbog toga“, dodala je Nikolina Krstić koja ima deset godina.
Jelena Jocić iz fondacije „Meridian“ istakla je da je dodela paketića deci sa Kosova jedna od aktivnosti na koju su članovi ove organizacije najponosniji.
„I ove godine smo odlučili da obradujemo naše mališane. Najponosniji smo da donacije ovog tipa i nadamo se da ćemo i narednih godina nastaviti sjajnu saradnju“, dodala je ona.
Fondacija „Meridian“ je pripremila 170 paketića koji će u toku nedelje biti podeljeni mališanima iz opštine Gračanica.
„Mi smo u dogovoru sa prijateljima iz Gračanice dogovorili nekih sedam sela u opštini u kojima ćemo podeliti paketiće“, navela je Jocićeva.
Nakon Ugljara, fondacija „Meridian“ će danas podeliti paketiće i deci iz Starog Gracka, dok u narednim danima planiraju obradovati i decu iz Suvog Dola, Kuzmina, Skulaneva, Radeva i Novog Naselja.

