Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    EU: Predsednici opština na severu o brojnim problemima u funkcionisanu opština

    24.07.2026 8:471 min čitanja IZVOR: Kim

    Oblačno i sveže vreme

    24.07.2026 8:281 min čitanja IZVOR: Kim

    RSE: Na Kosovu novi konkursi za pravosudne organe, mogu da konkurišu i srpski tužioci

    23.07.2026 19:032 min čitanja IZVOR: RSE
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Devenport o opozivu gradonačelnika: Proces da teče glatko i u skladu sa propisima
    Politika

    Devenport o opozivu gradonačelnika: Proces da teče glatko i u skladu sa propisima

    Opoziv gradonačelnika na Severu Kosova mora biti slobodan, pošten i demokratski, poručio je danas šef misije OEBS-a na Kosovu, Majkl Devenport (Michael Davenport), u razgovoru sa kosovskim ministrom administracije i lokalne samouprave, Eljbertom Krasnićijem.
    Katarina MirkovićObjavio/la Katarina Mirković19.01.2024 19:54Нема коментара2 min čitanja IZVOR: KoSSev
    Prikupljanje potpisa (Foto KoSSev)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Dvojica sagovornika razgovarali su o primeni zakona i administrativnom uputstvu o procesu smene gradonačelnika u četiri opštine, koji je uveliko u toku.

    Devenport je na društvenoj mreži „X“ naglasio da je neophodno da proces „protiče glatko“, i u skladu sa pravnim normama.

    „Imao sam dobar sastanak danas sa ministrom Eljbertom Krasnićijem. Razgovarali smo o primeni zakona i Administrativnog uputstva o opozivu gradonačelnika. Naglašen je značaj da ovaj proces teče glatko, u skladu sa zakonom i propisima. Kao i kod izbora, opoziv mora biti slobodan, pošten i demokratski“, poručio je Devenport.

    O procesu prikupljanja potpisa za smenu gradonačelnika juče se oglasio šef misije EULEX na Kosovu, Đovani Pjetro Barbano (Giovanni Pietro Barbano).

    Saopštio je da ova misija nadgleda sam proces, te da mu je drago jer je, „primetio da su svi ostvarili svoja prava na bezbedan način i organizovan način“.

    „U skladu sa mandatom, EULEX je nadgledao prikupljanje potpisa. Drago mi je da mogu da primetim da su svi ostvarivali svoja prava na bezbedan i organizovan način, kako to propisuje vladavina prava. Ključno je da svaki građanin u svim opštinama na Severu ima ista prava da učestvuje“, naveo je Barbanu.

    I dok Đovani tvrdi da građani na Severu ostvaruju svoja prava u skladu sa zakonom, predsedavajući SO Severna Mitrovica, Nedežed Ugljanin, pre dva dana je kazao da je proces prikupljanja potpis u ovom gradu navodno nedemokratski, da se odvija u senci organizacije Srpske liste i da se građani ucenjuju.

    Jedna od članova inicijativne grupe za smenu gradonačelnika, Sanja Krtinić, međutim, potom je za KoSSev demantovala navode Ugljanina, navodeći čak da je ovaj zvaničnik posetio halu sportova gde se i prikupljaju potpisi, te da je navodno kazao da „proces teče regularno“.

    Podsetimo, sa prikupljanjem potpisa za smenu gradonačelnika Severne Mitrovice u sportskoj hali krenulo se još u utorak. Istog dana proces je započet i u Leposaviću.

    Sa druge strane proces prikupljanja potpisa za smenu gradonačelnika u Zvečanu i Zubinom Potoku započet je tek danas.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Katarina Mirković

    Povezani članci

    EU pozvala da prestanu pritisci na Sudski savet koji će odlučivati o povratku srpskih sudija

    23.07.2026 18:45

    Srpska lista upozorila EU na probleme opština na severu Kosova

    23.07.2026 17:11

    Ministar pravde Srbije: Rušenje vikendica na Gazivodama ugrožava pravo svojine

    23.07.2026 16:23

    Rašić o Gazivodama: Ne tražimo krivce, već rešenje za ugrožene porodice

    23.07.2026 14:14
    Izdvojeno

    EU: Predsednici opština na severu o brojnim problemima u funkcionisanu opština

    24.07.2026 8:471 min čitanja IZVOR: Kim

    Oblačno i sveže vreme

    24.07.2026 8:281 min čitanja IZVOR: Kim

    RSE: Na Kosovu novi konkursi za pravosudne organe, mogu da konkurišu i srpski tužioci

    23.07.2026 19:032 min čitanja IZVOR: RSE

    EU pozvala da prestanu pritisci na Sudski savet koji će odlučivati o povratku srpskih sudija

    23.07.2026 18:452 min čitanja IZVOR:
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.