Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Kosovska policija: Uhapšeno lice zbog “primanja ili davanja mita” u vezi sa glasanjem

    05.06.2026 8:431 min čitanja IZVOR: Kim

    Izbori na Kosovu: Podeljeni političari, podeljeno društvo

    05.06.2026 8:293 min čitanja IZVOR: Kim

    Promenlјivo i toplo uz smenu sunčanih i oblačnih intervala

    05.06.2026 8:011 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Mali bazar velikog srca: Praznik dečje kreativnosti u gračaničkoj OŠ “Kralj Milutin”
    Društvo

    Mali bazar velikog srca: Praznik dečje kreativnosti u gračaničkoj OŠ „Kralj Milutin“

    Hodnici Osnovne škole “Kralj Milutin” u Gračanici ponovo su uoči Nove godine dobili poseban, praznični sjaj. Održana je još jedna novogodišnja prodajna izložba učeničkih rukotvorina, događaj koji u ovoj školi beleži dugu tradiciju i koji okuplja učenike, nastavnike i roditelje u zajedničkoj prazničnoj aktivnosti.
    Mateja AgatonovicObjavio/la Mateja Agatonovic27.12.2025 11:4411:46Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Alternativna
    Foto: Alternativna
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Kako podseća Alternativna, ova ideja potekla je još 2006. godine, kada je uoči Uskrsa organizovana prva praznična izložba.

    Tokom godina, slična manifestacija ustalila se i pred Božić, na samom kraju prvog polugodišta, ali sa novom ponudom i drugačijim rukotvorinama.

    Danas ova tradicija prevazilazi okvire školskog događaja i prerasta u mali praznik zajednice. Tokom dva dana školski hol pretvara se u šaroliki bazar na kojem učenici, od prvog do osmog razreda izložu ono što su stvarali.

    Pripreme se vrše tokom nastave, ali i van učionica. Papir, konac, boje, dugmad i razni sitni detalji u dečjim rukama pretvaraju se u čestitke, ukrase, priveske i poklone.

    Uz podršku učitelja i nastavnika, učenici svoje radove oblikuju prema sopstvenim idejama i kreativnim rešenjima.

    Ove godine sve je bilo spremno do 25. decembra, prvog dana prodajne izložbe: improvizovani štandovi postavljeni u holu škole bili su ispunjeni rukotvorinama koje su privukle brojne roditelje, đake i posetioce iz Gračanice i okoline.

    Na njima su se mogli pronaći novogodišnji ukrasi za jelku i badnjak, pletene kape i šalovi, rukavice, torbice, ukrašene kutijice, magneti, bukmarkeri i novogodišnje čestitke.

    Čestitke su se prodavale za 50 centi, a drugi izloženi predmeti i po višim cenama – od jednog do pet evra. Interesovanje je bilo veliko, a štandovi su se skoro ispraznili na kraju drugog dana prodajne izložbe.

    Gotovo sve je našlo svog kupca, a mali prodavci i još veći umetnici prikupili su više od 500 evra – rekordni iznos u odnosu na prethodne godine.

    Novac će biti uložen u obrazovanje mladih: za kupovinu potrepština i opreme koja će služiti upravo onima koji su je i zaradili. Preciznije će odlučivati učenički parlament.

    Jedna od onih koji stoje iza ove dugogodišnje tradicije je nastavnica likovne kulture Ljiljana Đorić, koja od samog početka učestvuje u organizaciji izložbi.

    “Svake godine se iznova iznenadim koliko deca mogu da budu posvećena kada im se da prilika da nešto stvaraju sopstvenim rukama”, kaže Đorić.

    Dodaje da upravo taj trenutak kada vidi učenike kako sa ponosom pokazuju svoje radove i sa uzbuđenjem prate kako neko bira baš ono što su oni napravili, daje smisao celom trudu.

    „Njima to nije samo prodaja. To je osećaj da su nešto uradili zajedno, da su bili korisni i da mogu da utiču na svoju školu. Mislim da su to vrednosti koje treba da negujemo“, podcrtala je Đorić.

    Banjalučko udruženje humanitarnom turnejom prikuplja novac za Kosovsku Kamenicu

    bazar grašanica humanitarna akcija izložba Novogodišnji praznici OŠ "Kralj Milutin" praznici
    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Mateja Agatonovic

    Povezani članci

    Rast cena nekretnina na Kosovu

    04.06.2026 19:43

    Srbija finansira usluge socijalne zaštite za više od 500 korisnika na Kosovu

    04.06.2026 12:54

    Severna Mitrovica: Premeštena tabla sa nazivom ulice „Zoran Đinđić“

    04.06.2026 11:58

    Profesor Gašić: Kolege koje odbiju da poštuju kosovske zakone, rizikuju da ih kazne srpske institucije

    04.06.2026 10:53
    Izdvojeno

    Kosovska policija: Uhapšeno lice zbog “primanja ili davanja mita” u vezi sa glasanjem

    05.06.2026 8:431 min čitanja IZVOR: Kim

    Izbori na Kosovu: Podeljeni političari, podeljeno društvo

    05.06.2026 8:293 min čitanja IZVOR: Kim

    Promenlјivo i toplo uz smenu sunčanih i oblačnih intervala

    05.06.2026 8:011 min čitanja IZVOR: Kim

    Ugljare: Priveden Aleksandar Trajković

    05.06.2026 4:561 min čitanja IZVOR: Kim, RTS
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.