U saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju dostavljeno medijima ističe se da je tokom sastanka Petković ukazao na to da „Priština skoro osam godina ne želi u delo da sprovede ključni sporazum o formiranju Zajednice srpskih opština, što se nepovoljno odražava na proces normalizacije odnosa“.
Takođe, sagovornika je upoznao i sa teškim položajem Srba, ukazavši na gotovo svakodnevne fizičke napade, njihovu imovinu, zdravstevene ustanove i svetinje, posebno ukazavši na manastir Visoki Dečani, koji se nalazi na listi najugroženijih kulturnih spomenika Evrope.
„Beograd će, pored svega, nastaviti da insistira na dijalogu, jer je to jedino sredstvo za mirno rešavanje svih otvorenih pitanja, ali će isto tako nastaviti u svakoj prilici da zahteva implementaciju svih do sada postignutih dogovora“, istakao je Petković.
Na kraju sastanka Petković se zahvalio kiparskom ambasadoru Tefilaktuu na doslednoj podršci Vlade Kipra teritorijalnom integritetu Srbije i činjenici da ta država principijelno odbija da prizna proglašenu nezavisnost Kosova, i izrazio očekivanje da će tradicionalno prijateljski odnosi dve države i dva naroda, nastaviti da se unapređuju i u narednom periodu, zaključuje se u saopštenju Kancelarije.


