Pripadnici Direkcije za istragu trgovine narkoticima u Prištini su nakon intenzivne potrage sproveli policijsku akciju u regionima Prištine i Gnjilana usled sumnje u izvršenje krivičnog dela „kupovina, prodaja i distribucija narkotika“.
Policija je pokušala da zaustavi dva vozila, jedno marke Golf sa kosovskim registarskim oznakama kojim je upravljao E. R, i drugo Audi A6 italijanskih tablica, kojim je upravljao B.G, a koja su se kretala iz pravca Prištine ka Gnjilanu.
„Njih su pratili pripadnici Kosovske policije, a kada su ih sustigli, jedan od osumnjičenih je izvukao pištolj iz pojasa i uperio ga ka službenicima. Jedan od policajaca je upotrebio svoje službeno oružje u samoodbrani, a kako bi izbegao opasnost po svoj i život svog kolege“, navodi se u objavi kosovske policije na Fejsbuku.
Osumnjičeni su međutim, ostavili automobile i pobegli sa lica mesta, a policajci su u gepeku jednog od vozila pronašli i oduzeli 13 paketa sa marihuanom ukupne težine 14.050 grama. Policija je potom izvršila pretrese kuća osumnjičenih, gde su zaplenili različita dokumenta i vozila marke Golf, BMW i Mitsubishi.
Kako se navodi, o slučaju je obavešten i nadležni tužilac koji je naložio da se otvori slučaj kvalifikovan kao „pokušaj ubistva“, „neovlašćena kupovina, posedovanje, prodaja i distribucija opojnih droga“ i „neovlašćena kontrola i upotreba oružja“.
Policijske jedinice tragaju za osumnjičenima koji su, kako navode, poznati policiji.


