Bez straha idemo na Kosovo i sigurno pobeđujemo, poručili su interno raseljeni Srbi, pred polazak iz Beograda na vanredne parlamentarne izbore. Među njima je i Bratislav Vučić iz Donje Gušterice.
„Krećemo odavde iz Beograda kako bi pomogli našem narodu na Kosovu. Rodom sam iz Donje Gušterice kod Lipljana. Shvatio sam kao obavezu da se odazovem i glasam“, izjavio je Vučić za Kosovo Onlajn.
Po prvi put izostaje posmatranje izbora od strane OEBS misije, pa Vučić strahuje od mogućih manipulacija.
„Verovatno će biti pokušaja prevare, ali mi smo toliko vispreni da ćemo završiti glasanje kako treba i pobediti. Nadam se da će i ljudi koji su ostali tamo i trpe torturu takođe imati želju da izađu na izbore. To je osnovno i važno. Mi odlazimo iz Beograda da glasamo, jer želimo da se vratimo na svoju očevinu i dedovinu“, poručio je Vučić.
Među putnicima na izbore je i Slobodanka Marijanović, koja je doživela strahovita iskustva, zbog kojih je morala da napusti Kosovo. Ipak, na izbore putuje sa velikom nadom, veruje u dobar rezultat za Srbe i uprkos strašnim iskustima stalno odlazi na Kosovo.
„Dok sam živela na Kosovu oni su me maltretirali. Pretili su mi da će me zaklati i svašta su nam radili u selu. Pretili su da će me ubiti i jedva sam izvukla živu glavu. Otišli smo iz sela u Pećku patrijaršiju da se spasemo. I dan danas odlazim dole, ali 21 godinu ne možemo da odemo na groblje, jer nam ne daju Albanci. Ipak, dole nismo prodali ništa, a ovde ništa nismo kupili. Glasam i nadam se da će biti bolje“, poručila je Marjanovićeva.
I Blagoje Nedeljković iz sela Čarakovce pored Kosovske Kamenice putuje na izbore sa puno nade.
„Celo naše selo je uništeno, više nema ni jedne kuće. Ipak, idem da glasam, očekujem pobedu i uopšte se ne plašim“, poručuje Nedeljković.
Na izbore se uputio i Miodrag Popović.
„Idemo da glasamo za našu listu i sigurno ubedljivo pobeđujemo! Albanci mogu da pokušaju da izmanipulišu, ali neće uspeti. Garantujem da neće uspeti, a nadam se da će posle izbora biti bolje i ubeđen sam u pobedu Srpske liste“, poručio je Popović.
Osim iz Beograda, autobusima su noćas na glasanje na Kosovo Srbi sa pravom glasa organizovano krenuli i iz Niša i Kraljeva.


