„Ovaj slučaj je da čovek zanemi. Pozivam celu međunarodnu zajednicu da obrate pažnju na ovaj slučaj jer ljudi koji donose ovakve odluke ne mogu da se svrstaju u red civilizovanih ljudi“, rekao je Đurić, gostujući u Dnevniku RTS-a.
Komentarišući najavu iz Prištine da će Ministarstvo pravde da napiše zakon, koji predviđa kažnjavanje Srba koji pokušavaju da negiraju zločine na KiM, Đurić kaže da je to verbalni delikt sa ciljem da se zastraše Srbi.
Direktor Kancelarije za KiM kaže da se Srbi nimalo nisu uplašili pretnji ni Ramuša Haradinaja ni Hašima Tačija.
„Ti albanski političari bi prvo trebalo da uhapse sami sebe zbog svega što su radili 1999. i 2004. i da odgovore na pitanje kako je 247.000 Srba proterano sa KiM. Kad uhapse sami sebe, onda mogu da sude Srbima“, napominje Đurić.
Srbi se boriti za svoja prava, ostaće jedinstveni i složni, ističe Đurić.
Podseća da je na ovonedeljnom sastanku Srba sa KiM i predsednika Vučića usvojeno nekoliko važnih zaključaka.
„Nećemo dovoliti Albancima da trikovima preuzmu vođstvo na severu. Srbi će ostati složni, neće ih upaliti trikovi i pokušaji da se Srbi iznutra fragmentiraju. Srbi su od Vučića mogli da čuju da će država Srbija nastaviti sa investicijama na Kosovu“, navodi direktor Kancelarije za KiM.


