„Smatramo da je u okvirima Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti i drugih relevantnih rezolucija najbolji način da se reši pitanje Kosova i Metohije da zainteresovane strane putem dijaloga postignu obostrano prihvatljivo rešenje. Cenimo napore srpske strane u pronalaženju kompromisnog rešenja putem dijaloga“, rekla je Bo za Politiku.
Ambasadorka Kine je kazala da je Srbija prva među zemljama centralne i istočne Evrope i jedina zemlja na Balkanu sa kojom je Kina uspostavila sveobuhvatno strateško partnerstvo.
„Praktična saradnja Kine i Srbije je po obimu najveća, po sadržaju najopsežnija, a po obliku najraznovrsnija“, rekla je Bo.
Dodala je da smatra da će biti sve više i više kineskih investicija u Srbiji. Na pitanje da li se plaši kvota za izvoz čelika koje je uvela Evropska unija i toga kako će da posluje železara Smederevo, ona je navela da je „kvota zaista najveći izazov za razvoj železare“.
„Bez uticaja faktora kvote železara bi se još bolje razvijala i dala veći doprinos ekonomskom razvoju Srbije“, rekla je Bo.


