Zlatibor Lončar je izjavio da nema razloga za paniku.
„Bilo je pitanje sata kada će se desiti“, rekao je on.
Dodao je da je Srbija apsolutno spremna za koronavirus, rekavši da će se odraditi „sve što struka nalaže“.
Naglasio je da će se nastaviti sa transparentnim obaveštavanjem o slučaju koronavirusa u Srbiji.
Ministar Lončar je objasnio da čoveku koji je oboleo od koronavirusa u Budimpešti živi sestra koja je imala respiratorne tegobe i temperaturu.
„Čovek je bio krajnje odgovoran, samoizolovao se i poslao decu na selo. Ostao je samo sa ženom koja mu je samo donosila hranu“, rekao je ministar.
Dodao je da je jutros stigao test koji je pokazao da je pozitivan na koronavirus.
„On je u izolaciji u bolnici u Subotici. Uzete su u rad analize svih osoba koje su bile u kontaktu sa njim“, rekao je Lončar.
U Srbiji nisu registrovani slučajevi obolevanja od koronavirusa, saopštilo je Ministarstvo zdravlja u izveštaju od 8 časova jutros.
Do 6. marta u nacionalnoj referentnoj laboratoriji Instituta Torlak testirano je ukupno 60 osoba.


