Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Dve osobe poginule, tri povređene u saobraćajnoj nesreći kod Istoka

    20.07.2026 18:571 min čitanja IZVOR: Koha

    AHV upozorava na rizik od afričke kuge svinja, poziva farmere na oprez

    20.07.2026 18:231 min čitanja IZVOR: Kim

    Sutra bez ograničenja saobraćaja za teretna vozila teža od 20 tona

    20.07.2026 17:491 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Haradinaj smenjuje Sefaja i Gašija, Pacoli protiv
    Politika

    Haradinaj smenjuje Sefaja i Gašija, Pacoli protiv

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić30.03.2018 10:29Нема коментара3 min čitanja IZVOR: Koha, Rts
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Haradinaj i predsednik Hašim Tači tvrde da nisu bili obavešteni o ovoj akciji. Deportaciju izvele tajne službe Turske i Kosova, poručio kosovski premijer.

    Ministar spoljnih poslova Bedžet Pacoli je protiv smene Stefaja, navodeći da je razlog Srpska lista.

    Nova politička kriza potresa kosovsku vladu, pošto su se koalicioni partneri Alijansa z budućnost Kosova i alijansa za novo Kosovo Bedžeta Pacolija žestoko sukobili oko odluke premijera Ramuša Haradinaja da, zbog hapšenja i ekspresnog izručenja šestorice navodnih „gulenista“ Turskoj, smeni ministra unutrašnjih poslova i šefa tajne službe.

    Haradinaj je o smeni Fljamura Stefaja i Dritona Gašija obavestio kosovskog predsednika, šefa parlamenta Kadrija Veseljija, ministra inostranih poslova Bedžeta Pacolija, kao i Fatmira Ljimaja i ministra za povratak u ostavci Dalibora Jevtića, piše Koha ditore.

    „Na osnovu ustavnih nadležnosti, kao premijer, zatražio sam momentalno oslobađanje odgovornosti direktora Kosovske obaveštajne agencije, Driton Gašija i trenutačno oslobađanje odgovornosti ministra unutrašnjih poslova, Flamura Sefaja“, navodi se u saopštenju kosovske vlade.

    Pacoli se, međutim, odmah usprotivio smeni Stefaja, pošto njegova stranka smatra da je ministar unutrađnjih poslova smenjen na zahtev Srpske liste zbog hapšenja šefa vladine kancelarije za KiM Marka Đurića.

    U dokumentu o smeni Stefaja se, međutim, hapšenje Marka Đurića ne pominje.

    „Još jednom želim da podvučem da su jučerašnje akcije u ovom slučaju u potpunosti neprihvatljive i u suprotnosti sa našim principima“, navodi se u Haradinajevoj odluci, koju je objavio dnevnik Ekspres.

    „Deportaciju izvele tajne službe Turske i Kosova“

    Haradinaj je o hapšenju turskih državljana govorio i na redovnoj sednici kosovskog parlamenta, gde je potvrdio da je njih šestoro već deportovano.

    Istakao je da su „Gulenisti“ deportovani tokom jučerašnjeg prepodneva, kao i da je cela ta akcija izvedena bez njegovog znanja. Naveo je da je deportacija bila „bilateralna operacija“ obaveštajnih službi Turske i Kosova.

    „Prema prikupljenim informacjama oni su već u podne bili u Turskoj. Njihov odlazak je bio unapred pripremljen“, rekao je Haradinaj.

    Govoreći o smeni menistra unutrašnjih poslova, Flamura Sefaja, i kosovske tajne službe (AKI), Dritona Gašija, Haradinaj je rekao da je zahtev za njihovo razrešenje osnovan.

    Istakao je da smatra da je deportacija „kršenje hijerarhije odlučivanja“.

    „Ovo je institucionalni presedan koji se ne sme dogoditi u budućnosti“, rekao je Haradinaj i dodao da je Turska glavna podrška Prištini.

    Turska agencija Anadolija navela je da su Turskoj izručeni „visokopozicionirani pripadnici“ Gulenovog pokreta Cihan Ozkan, Kahraman Demirez, Hasan Husein Gunakan, Mustafa Erdem, Osman Karakaja i Jusuf Karabina.

    Ranije danas, Pacoli je rekao da je naređenje za hapšenje šestorice turskih državljana izdao šef tajne službe Driton Gaši.
    Šestorica turskih državljana, uključujući i nekoliko nastavnika, uhapšeno je i po hitnom postupku izručeno Turskoj, bez valjane procedure. Ankara tu grupu tereti za članstvo u organizaciji Fetulaha Gulena, najozbiljnijeg političkog protivnika predsedniak te države Redžepa Tajipa Erdogana.

    Vlasti u Ankari terete Gulena za organizaciju neuspešnog državnog udara 2016. godine, nakon čega su smenjene ili uhapšene desetine hiljada navodnih pristalica njegovog pokreta.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    Snežana Paunović primala platu kao direktorka ugašene Apotekarske ustanove Peć

    20.07.2026 15:59

    Nemački ambasador: Dijalog Beograda i Prištine mora da se nastavi

    19.07.2026 20:25

    KBS nastavlja pripreme za mirovnu misiju u Gazi

    19.07.2026 17:01

    Seljimi: Aktuelna vlada urušila diplomatiju sa Vašingtonom

    19.07.2026 16:02
    Izdvojeno

    Dve osobe poginule, tri povređene u saobraćajnoj nesreći kod Istoka

    20.07.2026 18:571 min čitanja IZVOR: Koha

    AHV upozorava na rizik od afričke kuge svinja, poziva farmere na oprez

    20.07.2026 18:231 min čitanja IZVOR: Kim

    Sutra bez ograničenja saobraćaja za teretna vozila teža od 20 tona

    20.07.2026 17:491 min čitanja IZVOR: Kim

    U Brnjači kod Orahovca proslavljena Sveta Nedelja, ove godine bez zvuka crkvenog zvona

    20.07.2026 16:491 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.