Nakon nesreće povređenima, uglavnom učenicima iz Gornje i Donje Brnjice, je ukazana pomoć od strane lekara iz Hitne pomoći, a potom su prebačeni na dalje lečenje u KBC Priština u Gračanici.
„Na licu mesta je bilo uglavnom kontuzionih povreda kod osmoro dece a vozač je imao teže povrede gde se kasnije na Hirurgiji konstatovalo da ima prelom desne noge. Dva policajca koja su učestvovala u saobraćajnoj nezgodi su prebačena u Urgentni centar u Prištini“, kazala je za RTV Kim dr Marina Marković Madić.
Do direktnog sudara između policijskog džipa i školskog autobusa je došlo jutros oko 6:30 u blizini kružnog toka u Gračanici, potvrdio je za RTV Kim komandir Policijske stanice u Gračanici Bratislav Trajković.
„Na magistralnom putu Priština – Gnjilane u Gračanici kod kružnog toka došlo je do saobraćajnog udesa između dva vozila, vozila Policije Kosova i kombi vozila koje je prevozilo đake u školu. Do incidenta je došlo tako što je vozilo preticalo i direktno udarilo u kombi vozilo. Povređeno je više osoba, lake su telesne povrede i svi su zbrinuti u bolnici“, kazao je Trajković.
Trajković, međutim, nije želeo da precizira koje od dva vozila je krenulo u preticanje i izazvalo nesreću.
Međutim, očevici su za Gračanica online rekli da se nesreća dogodila kada je beli džip Kosovske policije udario u minibus koji prevozi srednjoškolce.
Saobraćajna policija vrši uviđaj.


