Ove godine fokus revijalnog programa je na ženskom pogledu na film.
Biće prikazana tri dugometražna dokumentarna filma po izboru selektorke Sonje Đekić koji, osim činjenice da su ih stvarale žene, imaju zajedničko i to da su u pitanju bioskopski hitovi, sa velikim uspehom prikazivani na festivalima i pred publikom širom sveta.
Zabavna i dirljiva priča o susretu dva bračna para iz dve različite kulture (Mama i tata), mladalački film o muzici, snovima i procesu učenja (Zvezda je rođena) i film o istoriji Jugoslavije kreiranoj na filmskom platnu (Sinema Komunisto).
U takmičarskom delu programa, od ukupno 35 prijavljenih radova autora sa Kosova i Metohije, publici će biti prikazano njih 14, po izboru selektorke.
Žiri festivala izabraće najbolje među njima kojima će biti dodeljene i nagrade na svečanom zatvaranju festivala.
Jednočasovno predavanje u okviru festivala ove godine posebno je usmereno prema srednjoškolcima i istražuje granice dokumentarnog filma.
Predavanje će četvrti put za redom, održati profesori i filmski autori Svetlana i Zoran Popović.
Iako je namenjeno prevashodno mladima, na ovo predavanje mogu doći i profesionalci i drugi zainteresovani za dokumentarni film.


