Predstavnici lokalne samouprave i SUNBOR-a položili su vence na spomenik partizanima i rudarima kao i na spomenik “Istina” posvećenom poginulima u NATO bombradovanju i žrtvama Oslobodilačke vojske Kosova.
Predsednik opštinske organizacije SUBNOR-a Slobodan Bogićević rekao je da je današnji dan prilika da odamo počast hrabrosti svih koji su se suprotstavili nacizmu u Drugom svetskom ratu a posebno onima koji su u tu borbu za slobodu ugradili svoje živote
“Obavezni smo da mlade generacije podsećamo da su države i narodi dužni da čine sve kako ne bi došlo do novih ratova. Dar slobode kao univerzalne kategorije, i danas je temelj razvoja svakog društva”, podvukao je Bogićević.
Gradonačelnik Severne Mitrovice Goran Rakić istakao je da se ovaj dan obeležava u znak sećanja na sve pale oslobodioce.
“Danas obeležavamo sedamdeset jednu godinu od dolaska slobode u naš grad odajući poštu svim oslobodiocima koji su za tu slobodu dali ono najvrednije što su imali – svoje živote. Danas smo ovde da ne zaboravimo i da sećanja na njih zauvek žive”, kazao je Rakić.
Svečana akademija povodom godišnjice od oslobođenja Kosovske Mitrovice održana je u u mitrovačkom dvoru. Okupljenima se obratio i predsednik Privremenog organa opštine Kosovska Mitrovica Aleksandar Spirić.


