Ministar za povratak očekuje da će Ministarstvo pravde, na čijem je čelu Kući, podržati ovaj predlog.
„Ovo nije samo pitanje Srba, već svih građana Kosova podjednako, i moramo ga rešavati na najefikasniji mogući način. Mišljenja sam da bi posebno odeljenje suda koje bi se bavilo ovom problematikom i te kako doprinelo da se slučajevi uzurpirane imovine reše na kvalitetniji i brži način”, rekao je Dalibor Jevtić i najavio da će sutra na međuministarkoj Komisiji izneti ovaj predlog.
Hajredin Kući je rekao da u okviru sudskog sistema Kosova već postoje dva tela koja se bave ovim pitanjem i to Agencija za imovisko pravo i Specijalno veće suda, ali da Jevtić ima svu podršku u svom nastojanju.
Kući je naglasio da “svako ima pravo i treba da se vrati na svoju imovinu i da na njoj živi”.
Jevtić, je kako se navodi u saopštenju, ukazao svom kolegi i na pojedine slučajeve u kojima vlasnici uzurpirane imoven čak i nakon pozitivne sudske presude ne mogu da vrate svoju imovinu.


