Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    EU na Kosovu: Pravda za žrtve i nestale ključna za pomirenje na Zapadnom Balkanu

    25.06.2026 12:521 min čitanja IZVOR: KIM

    Hadžiju: Srbija snosi direktnu odgovornost za nestale osobe na Kosovu

    25.06.2026 12:231 min čitanja IZVOR: KIM

    Ministarstvo odbrane: Kosovo nije pozvano na samit NATO-a jer nije članica Alijanse

    25.06.2026 12:142 min čitanja IZVOR: KIM
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Kontejnersko naselje: Novu godinu dočekuju bez stuje
    Društvo

    Kontejnersko naselje: Novu godinu dočekuju bez stuje

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić31.12.2015 10:33Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Stanari kontejnerskog naselja u Gračani novu 2016. godinu dočekaće bez stuje. Zbog duga od 4000 evra, njima je pre petanest dana isključena struja. Zbog loše ekonomske situacije u kojoj se nalaze nemaju načina da izmire ovaj dug.

    „Molila sam da nam bar za Novu godinu i Božić uključe struju. Tu smo nas petoro i da nam bar za praznike obezbede struju“, kaže jedna od stanara u ovim objektima Olgica Subotić.

    Od predstavnika Privremenog organa Prištine čekaju rešenje. Predsednik Ljubinko Karadžić obećao je još pre više od deset dana da će ovo naselje biti zatvoreno a da će stanari biti preseljeni na Padlište.

    „U kontejneru je ledenica. Zvala sam predstavnike opštine Priština i oni su rekli da ne mogu da nam puste struju i da bi ja trebalo da se idem u svoj stan na Padalištu. Ja sam srpemna da idem u stan. Spakovala još pre šest meseci od kako su nam dali rešenje i rekli da ćemo uskoro biti useljeni. Oni nas iseljavaju od prošle godine, od prošle godine se gasi ovo naselje “, kaže Olgica Subotić iz Obilića kojoj je prošle godine dodeljen stan na Padalištu, ali u njemu trenutno nelegalno boravi jedna porodica.

    Od predsednika Privremenog organa opštine Priština Ljubinka Karadžića pokušali smo da saznamo zašto Srbi iz kontejnerskog naselja nisu preseljeni u objekte na Padlištu, ali on nije odgovarao na naše pozive.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    Ministarstvo odbrane: Kosovo nije pozvano na samit NATO-a jer nije članica Alijanse

    25.06.2026 12:14

    Odalović: Na Kosovu se i dalje traga za 1.590 nestalih osoba

    24.06.2026 11:57

    Zoran Savić: Bez medijske pismenosti nema uspešne borbe protiv dezinformacija

    24.06.2026 9:42

    INDEP: Kosovo daleko od ciljeva za obnovljive izvore energije

    23.06.2026 13:58
    Izdvojeno

    EU na Kosovu: Pravda za žrtve i nestale ključna za pomirenje na Zapadnom Balkanu

    25.06.2026 12:521 min čitanja IZVOR: KIM

    Hadžiju: Srbija snosi direktnu odgovornost za nestale osobe na Kosovu

    25.06.2026 12:231 min čitanja IZVOR: KIM

    Ministarstvo odbrane: Kosovo nije pozvano na samit NATO-a jer nije članica Alijanse

    25.06.2026 12:142 min čitanja IZVOR: KIM

    Dizel danas jeftiniji

    25.06.2026 11:461 min čitanja IZVOR: Kim
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.