U telegramu Simić ističe da je vest o napadu zapanjila čitav srpski narod na Kosovu.
“Šokirani smo što su se teroristi obrušili na Brisel, na srce Evrope gde je i sedište EU, što ukazuje da ne biraju ni mesto ni vreme da iskažu najgori oblik ljudske zlobe i agresivnosti i oduzmu životi nevinim ljudima. Mi Srbi sa Kosova i Metohije bezbroj puta smo u 21 veku bili bezrazložno izloženi terorističkim dejstvima i svesni smo da je terorizam jedna od najtežih pretnji savremenoj civilizaciji. Zato u ime čitavog srpskog naroda sa Kosova i Metohije i moje lično ime primite najiskrenije saučešće zbg nevino nastradalih”, navodi se u telegramu Slavka Simića belgijskom ambasadoru.


