Ministar za zajednice i povratak Dalibor Jevtić ističe da je podmetanje požara na kuću koja se gradi za povratničku prodicu Radojević loša poruka i ona u velikoj meri ugrožava povratak.
„Ne može se podmetanjem požara, pljačkanjem, napadima na imanja povratnika graditi bolja budućnost među narodima. Slučaj je prijavljen policiji i ja očekujem bržu rekaciju policije i kada je u pitanju ovaj ali i svi ostali nerasvetljeni slučajevi. Ja lično neću dopustiti da ovakvi incidenti umanje želju povratnika za povratkom, jer ću se protiv incidenta u povratničkim sredinama boriti svim raspoloživim zakonskim mehanizmima ali i upornošću u kapacitetu koje MZP ima“, izajvio je ministar Jevtić.
Kuća porodici Radojević gradi se preko projekta PRK4, koji finansira Evropska unija zajedno sa Ministarstvom za zajednice i povratak a projekat sprovodi Međunarodna organizacija za migracije.


