Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Posetilac uhapšen u Dubravi jer je pretio zaposlenom u zatvoru

    07.06.2026 14:521 min čitanja IZVOR: Koha

    Mitropolit Teodosije služio liturgiju u povratničkom selu Osojane: Vera je naš život

    07.06.2026 13:352 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Promocija „Antologije modernog srpskog pesništva Kosova i Metohije“ u Gračanici

    07.06.2026 12:401 min čitanja IZVOR: Radio Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Vulin: I Srbi na Kosovu će glasti na varednim izborima
    Politika

    Vulin: I Srbi na Kosovu će glasti na varednim izborima

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić27.01.2014 8:25Нема коментара3 min čitanja IZVOR: RTS
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Ova vlada je sprovela sedam sporazuma koje je potpisala prethodna i svaka sledeća vlada će sprovoditi briselski sporazum koji je potpisala ova. Sa naše strane neće biti nikakvog problema“, rekao je Vulin za RTS.

    On je međutim ukazao da je činjenica da izbore u junu ili septembru očekuju i Prištinu, koja se ponaša kao da su izbori već sutra, pa sa njihove strane ima dosta zatezanja, oklevanja i straha pred njihovim biračkim telom kako će to izgledati.

    „Zato posmatraju briselski sporazuma kao nešto što se okrenulo protiv onoga što su oni verovali da će biti – sa te strane može da bude problema, a što se tiče Vlade Srbije – mi smo ozbiljna država i naravno da ono što potpišu ove vlada sprovodiće sledeća“, naglasio je Vulin.

    Na pitanje da li će Srbi na Kosovu i Metohiji glasati na vanrednim parlamentarnim izborima 16. marta Vulin je rekao da hoće kao i do sada.

    „Kao i do sada Srbi će glasati na tim izborima, jedna od prvih tačaka o kojima smo razgovarali kada je počelo sve ovo bilo je pravo Srba da glasaju za predsednuika Srbije i parlament“, rekao je Vulin.

    On ne očekuje da vanredni parlamentarni izbori na bilo koji način uspore formiranje Zajednice srpskih opština.

    „Formiranje te zajednice možda će sačekati da se završe izbori u Kosovskoj Mitrovici, mada ni to ne mora da čeka“, rekao je Vulin, koji je dodao da očekuje da će ga odbornici sa liste „Srpska“ u Mitrovici danas ili sutra upoznati sa kandidatom za gradonačelnika.

    Budući da će i ZSO biti tema daljeg dijaloga sa Prištinom, Vulin je rekao da je Upraljački tim koji je nastao odlukom Brisela na predlog četiri opštine na severu Kosova ima pripremljen ili je blizu kraja teksta statuta.
    „Dogovorićemo se kada će početi rad na tome što je Upravljačkim tim pripremio. Statut je glavna stvar – on će određivati budući život Srba na Kosovu i Metohiji“, rekao je Vulin.

    Na pitanje šta podrazumeva pravno-obevazujući dokument, Vulin je naveo da niko nije pominjao pravno obavezujući dokument iako on vodi poglavlje 35 koji se odnosi na Kosovo i Metohiju u pregovorima sa EU, a skrining za tu oblast urađen.

    „Prvo bi neko morao da izađe pred nas sa tim dokumentom…Ako je to priznanje Kosova hajde da ne gubi vreme – neće ga niko potpisati“, poručio je Vulin.

    Govoreći o vanrednim parlamentarnim izborima, Vulin je rekao da je promena premijera i razmena ministarstava mogla odmah da se uradi, ali da nije stvar u tome, već da je potrebno videti ko ima najveće poverenje nacije, pa da ima i najveću odgovornost.

    „Počeli smo pregovore sa EU, imamo nastavak dijaloga sa Prištinom, bitno je sprovesti ekonosmke reforme i videti šta sindikati i narod misle – pa neka kažu na izborima imamo li poverenje“, rekao je Vulin, koji je naveo da će Pokret socijalista čiji je predsednik i na ove kao i na prethodnim izborima ići sa SNS.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    Završna konvencija Srpske liste u znaku uhapšenih direktora i protiv Rašića 

    06.06.2026 13:33

    Počelo glasanje u diplomatskim predstavništvima

    06.06.2026 10:11

    IPŽP poništio odluku CIK-a o glasanju sa isteklim dokumentima u diplomatskim predstavništvima

    05.06.2026 20:08

    Vučić iz Tivta: O Kosovu samo na bilateralnim sastancima

    05.06.2026 17:50
    Izdvojeno

    Posetilac uhapšen u Dubravi jer je pretio zaposlenom u zatvoru

    07.06.2026 14:521 min čitanja IZVOR: Koha

    Mitropolit Teodosije služio liturgiju u povratničkom selu Osojane: Vera je naš život

    07.06.2026 13:352 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Promocija „Antologije modernog srpskog pesništva Kosova i Metohije“ u Gračanici

    07.06.2026 12:401 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Policija zaplenila automatsko oružje, granate i više od 400 metaka kod Zubinog Potoka

    07.06.2026 11:311 min čitanja IZVOR: Radio Kontakt Plus
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.