NAJNOVIJE VESTI
Аутор: Radio Kim
Prema poslednjim podacima Nacionalnog instituta za javno zdravlje na Kosovu još 17 lica je pozitivno na Kovid-19, dok se 35 oporavilo.
Ekipa RTV Puls iz Šilova, napadnuta je jutros od strane nepoznatih osoba, potvrdio je Kontakt Plus radiju portparol Kosovske policije za region Sever, poručnik Branislav Radović.
Završena je raspodela pomoći koju je Ministarstvo za zajednice i povratak u kosovskoj vladi prošle nedelje uputilo u četiri opštine na severu Kosova za najugroženije porodice.
Na severu Kosova u poslednja 24 sata registrovano je još pet slučajeva pozitivnih na virus korona, saopštio je danas dr Aleksandar Antonijević, specijalista epidemiologije iz Zavoda za javno zdravlje u Kosovskoj Mitrovici.
Nacionalni dan nestalih na Kosovu članovi porodica i udruženja su prethodnih godina obeležavali ispred Skupštine Kosova, paljenjem sveća i polaganjem cveća. Zbog epidemije koronavirusa, odlučili su da današnji dan obeleže tako što će pozvati sve da večeras u 20 časova ugase svoja svetla na dva minuta i tako podrže porodice nestalih.
U Kosovskoj Mitrovici danas je počela izgradnja novog „Samačkog bloka“ za socijalno ugrožena lica, koja su ostala bez krova nad glavom u požaru 2017. godine.
Sinoć su Mališi Tijaniću iz sela Crkolez u opštini Istok ukradeni automobil i bik. Ministar za zajednice i povratak Dalibor Jevtić ističe da „vandredno stanje na Kosovu odgovara pojedincima da nastave sa pljačkama“, navodi se u saopštenju.
Prema poslednjim podacima Nacionalnog instituta za javno zdravlje, na Kosovu su registrovana 32 nova slučaja koronavirusa. Saopšteno je i da je jedan pacijent izlečen.
Od sutra stupa na snagu novi raspored kretanja građana koji će trajati do 30. aprila, objavilo je Ministarstvo zdravlja Kosova.
U Srbiji je od posledica infekcije koronavirusom život izgubilo još pet osoba. Registrovana su i 263 nova slučaja Kovida-19. Ukupan broj zaraženih je 8.042, saopšteno je na sajtu Ministarstva zdravlja Srbije.
Od posledica koronavirusa danas je preminula još jedna osoba, navodi se u saopštenju Klinike za infektivne bolesti u Prištini. Na Kosovu je 21 osoba umrla od infekcije novim virusom.
Državljanin Srbije M.M. (1968) preminuo je pod nepoznatim okolnostima tokom obavljanja posla u rudniku Crnac u selu Gnježdane, u opštini Leposavić, potvrdio je danas Kontakt Plus radiju regionalni portparol Kosovske policije poručnik Branislav Radović.
Na severu Kosova u poslednja 24 sata registrovan je jedan smrtni slučaj, jedan novooboleli, dok je izlečeno još troje pacijenata od Kovid-19, saopšteno je danas iz Kriznog štaba Privremenog opštinskog organa u Kosovskoj Mitrovici.
Dom kulture „Gračanica“ je i za sedmu nedelju, koliko traje izolacija i ograničeno kretanje izazvano epidemijom koronvirusa, pripremio kulturni program za posetioce njihove Fejsbuk stranice.
Opština Peć proglašena je odlukom Ministarstva zdravlja za zonu karantina. U odluci se pod tačkom dva navode i naselja koja su centri infekcija, među kojima su i Vitomirica, Blagajem, Naklo i određene ulice.
Nacionalni Institut za javno zdravlje u Prištini saopštio je sinoć, da je na Kosovu registrovano 28 novoobolelih lica. Još tri pacijenta su izlečena od koronavirusa. Ukupan broj obolelih od Kovida-19 je 731.
Prema poslednjim podacima Nacionalnog instituta za javno zdravlje, na Kosovu su registrovana 34 nova slučaja koronavirusa. Saopšteno je i da su još tri osobe izlečene.
Direktor Кancelarije za Кosovo i Metohiju Marko Đurić pozvao je danas građane na Kosovu da se tokom predstojećeg vikenda striktno pridržavaju mera koje su propisali struka, Кrizni štab i sve nadležne institucije koje pomažu u borbi protiv koronavirusa, saopšteno je iz Kancelarije za KiM.
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić ocenio je na video sednici Saveta bezbednosti UN da vlasti u Prištini i dalje nisu spremne na nastavak dijaloga s Beogradom, ali je izrazio nadu da će uslovi za obnovu pregovora biti stvoreni odmah po okončanju pandemije koronavirusa.
Snažno liderstvo i političko jedinstvo neophodni su na Kosovu više nego ikada pre dok se vodi bitka protiv “ogromnog izazova” koji predstavlja Kovid-19, rekao je šef UNMIK-a Zahir Tanin tokom obraćanja u Savetu bezbednosti, navodi se u saopštenju dostavljenom medijima.

