Browsing: Društvo

Okupljanje građana u Mitrovici otpočelo je i ispred sedišta PIO fonda, Kancelarije za KiM i Kosovsko – mitrovačkog okruga. Načelnik okruga Vučina Janković je zatražio reakciju međunarodne zajednice i dodao da je zatvaranje ovih institucija najgrublje kršenje ljudskih prava.

Drugi dan zaredom, radnici Privremenog organa Kosovska Mitrovica pokušavaju da dođu na svoja radna mesta. Više stotina zaposlenih nalazi se ispred zgrade u kojoj su do petka radili.

Nacionalni konvent o EU (NKEU) je obavestio vlasti Srbije da će staviti moratorijum na dalju saradnju s institucijama dok ne bude povučena odluka o nezakonitim zadžavanjima na prelazima predstavnica članica Radne grupe za Poglavlje 35 Jovane Radosavljević iz Nove društvene inicijative i Sofije Todorović iz Inicijative mladih za ljudska prava.

Zaposleni u Kancelariji za KiM , Pio fondu i Mitrovičkom okrugu su se nesto posle 8.00 časova ispred zgrade u Bošnjačkoj mahali u Severnoj Mitrovici kako bi pokušali da uđu na svoja radna mesta.

Zaposleni u Privremenom organu Kosovska Mitrovica, ali i novinari okupljeni ispred ovog objekta pokušali su da od pripadnika Kosovke policije koji obezbeđuju ovu instituciju saznaju zašto je ista zatvorena. Dobili su odgovor da u njoj ima falsifikovanih dokumenta, ali ne i kojih, kao ni kada će zgrada ponovo biti otvorena za građane.