NAJNOVIJE VESTI
Browsing: nesreća u Novom Sadu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naveo je ovoga puta da je u Beogradu održan „izuzetno veliki skup“ ljudi koji su, kako je dodao, opoziciono orijentisani, i poručio da je „uvek spreman“ da čuje šta misle, kako misle i šta smatraju da je važno da se učini za našu zemlju.
Veliki studentski protest u centru Beograda, kojem su se pridružili poljoprivrednici i mnogobrojni građani počeo je skandiranjem „Vučiću odlazi“ i „Ruke su vam krvave“, a nebo je osvetljeno svetlom iz hiljada mobilnih telefona.
Viši sud u Novom Sadu ukinuo je pritvor Goranu Vesiću pošto tužilaštvo „za sada“, nije priložilo dokaze koji ukazuju da je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u ostavci, izvršio teško delo protiv opšte sigurnosti.
Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana Goranu Vesiću, ministru građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u ostavci, dok je Jeleni Tanasković i Aniti DImovski određen kućni pritvor.
Zbog nadstrešnice koja se obrušila na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kada je poginulo 14 ljudi predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević najavio je da se do kraja nedelje očekuju vesti o novim ostavkama i pozvao nadležno tužilaštvo da saopšti dokle se stiglo u istrazi. Ove odluke se donose hladne glave i ne mogu da budu nošene emocijama, koje su svakako prisutne“, rekao je Miloš Vučević novinarima u Čajetini.
Septembarsko istraživanje Demostata potvrdilo je da tek 14 odsto ispitanih u anketi veruje Vladi Srbije. Gotovo tri puta više (48 odsto) je onih koji decidirano kažu kako joj ne veruju. Još je gora situacija kod lokalnih vlasti u koje veruje tek svaki deseti građanin (10 odsto) a skoro pet puta više (48 procenata) je onih koji im ne veruju.
Parlamentarne opozicione stranke najavile su za danas u 17 sati protest koji će biti održan ispred zgrade Vlade Srbije u Beogradu, na kom će ponoviti zahteve kojima traže odgovornost zbog pogibije 14 osoba prilikom rušenja nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu.
Goran Vesić i formalno je podneo ostavku na mesto ministra građevinarstva Srbije posle nesreće u Novom Sadu, saobraćaja i infrastrukture.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je da će u utorak 5. novembra zvanično podneti ostavku zbog nesreće u Novom Sadu, kada je u obrušavanju nadstrešnice Železničke stanice poginulo 14 osoba, a tri su teško povređene, piše N1.

