NAJNOVIJE VESTI
Browsing: Viši sud u Beogradu
Na administrativnom prelazu Merdare otkriven je neprijavljen novac u iznosu od 23.500 evra, saopštila je Carina Kosova.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije uhapsili su danas osobu sa inicijalima O. S. (1953) zbog sumnje da je izvršila krivično delo ratni zločin na Kosovu, saopštio je MUP Srbije.
Uprkos pozivima EU, SAD i NATO-a, ali i obećanjima predsednika Srbije da će krivci biti procesuirani.
Albancu sa Kosova, Mitehadu Ljožaniju, određen je jednomesečni pritvor, potvrdili su za KoSSev iz Javnog tužilaštva za ratne zločine Republike Srbije.
Viši sud u Beogradu Presudom je utvrdio da je MUP diskriminatorski postupao prema Radi Trajković zbog njenog političkog ubeđenja i oduzeli joj u decembru 2022. u Merdaru lična dokumenta bez pravnog akta i uskratili joj slobodu kretanja na teritoriji Republike Srbije, saopšteno je iz Advokatske kancelarije Tomanović.
Bivšem predsedniku opštine Obrenovac i v.d. direktoru EPS-a Miloradu Grčiću ukinut je pritvor u kom se nalazio od 14. februara 2025. godine zbog sumnje da je učestvovao u malverzacijama u JP „Elektroprivreda Srbije“.
U Višem sudu u Beogradu danas će u 13 sati u krivičnom procesu u slučaju „Ribnikar“ biti izrečena prvostepena presuda roditeljima dečaka koji je 3. maja 2023. godine ubio devet učenika i čuvara škole, a ranio još šest osoba.
Više javno tužilaštvo za ratne zločine žaliće se na presudu Višeg suda u Beogradu kojom je državljanin Kosova Nezir Mehmetaj osuđen na šest godina zatvora zbog ratnog zločina protiv civilnog stanovništva u saizvršilaštvu u selu Rudice na Kosovu 1999. godine, jer ga, kako su potvrdili za KoSSev sud nije osudio za sva dela za koja se optužuje.
Državljanin Kosova Nezir Mehmetaj osuđen je u Višem sudu u Beogradu 6. decembra prvostepeno na šest godina zatvora zbog ratnog zločina protiv civilnog stanovništva u saizvršilaštvu u selu Rudice na Kosovu 1999.

