Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    TSK potvrdio pet kandidata za glavnog tužioca Kosova

    19.06.2026 20:101 min čitanja IZVOR: Beta

    Ambasade traže od vlade da ne sprečava upotrebu simbola zajednica

    19.06.2026 17:532 min čitanja IZVOR: Kontakt plus/Klan Kosova

    Carina Kosova zaplenila 33.000 pakovanja duvana za elektronske cigarete u regionu Prištine

    19.06.2026 16:311 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » “Izostanak osude signal onima koji napadaju i ruše”
    Društvo

    “Izostanak osude signal onima koji napadaju i ruše”

    Radio KimObjavio/la Radio Kim26.01.2015 14:47Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Dva dana nakon protesta više hiljada ljudi u Prištini, na kojem je zatražena ostavka ministra Aleksandra Jablanovića i preimenovaje „Trepče“ u javno preduzeće, među srpskim novinarima prisutan je strah zbog eventualnog ponavljanja situacije koja je u subotu zadesila televizijske ekipe RTS-a RTK 2 i B92.

    Jedan od napadnutih od strane demonstranata Vladimir Milić, prisećajući se svog poslednjeg zadatka na terenu, na ulicama Prištine, kaže da su ga, dok je pokušao da snimi kadrove Vlade Kosova, ničim izazvana, napala dvojica maskiranih momaka.

    „Jedan maskirani momak je krajnje drsko počeo da me vuče. Uspeo sam da se otrgnem i počeo sam da se udaljavam u pravcu pozorišta. Međutim, taj isti momak me je uhvatio opet za ruku i još jače počeo da me vuče ka masi. U tom momentu pojavio se momak koga nisam baš dobro video, zgrabio me za kameru i vukao me sa njom ka masi. Uspeo sam da otrgnem kameru iz njegovih ruku, dok me je ovaj prvi i dalje vukao“, kazao je Milić u jutarnjem programu RTV Kim.

    Da se izvuče iz mase Miliću je pomogao stariji Albanac, ali i kolega, dopisnik B92 Bojan Trajković, koji je kasnije takođe napadnut od strane demonstranata.

    Iz Društva novinara Kosova i Metohije apeluju na novinare da ne pokleknu pred talasom nasilja i netrpeljivosti, već da nastave da rade svoj posao i da insistiraju na odgovornosti onih koji napadaju i ruše.

    “Novinari nisu bezbedni, ugrožena je profesija, ali i naši životi. Ipak, mi moramo da nastavimo naš posao, a policija takođe treba da radi svoj posao obezbeđujući sigurnost za nas i da otkriju one koji nas napadaju”, kaže Budimir Ničić, predsednik Društva novinara Kosova i Metohije.

    Napade na novinare i snimatelje televizijskih ekipa RTS-a RTK 2 i B92, koji su pratili protestni skup u Prištini u subotu, osudila su novinarska udruženja, političke partije i predstavnici Vlade Srbije, ali jasne i javne osude kosovskih i međunarodnih zvaničnika nije bilo.

    “Ovo što nema osude međunarodne zajednice i vlasti u Prištini šalje jednu opasnu poruku koju demonstranti mogu da protumači kao da je lov na Srbe u Prištini opet dozvoljen i da za to, očigledno, niko neće da odgovara”, ističe Ničić.

    Društvo novinara Kosova i Metohije je, reagujući na izveštaj Evropske komisije o napretku s kraja prošle godine, već ukazivalo na to da su novinarska profesija i sloboda izražavanja ugroženi, a oni koji se medijskim poslom bave nezaštićeni.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Radio Kim
    • Website

    Povezani članci

    „Kosovska pita“ u Donjoj Gušterici: Peta pitijada povodom Vidovdana

    19.06.2026 12:11

    Oko 750 dece i prosvetnih radnika sa Kosova otputovalo u Republiku Srpsku

    19.06.2026 8:21

    Sutra isplata dečjeg i roditeljskog dodatka, socijalne pomoći i dodatka za negu

    18.06.2026 18:24

    Veran Matić napadnut sinoć ispred Skupštine Srbije

    18.06.2026 11:00
    Izdvojeno

    TSK potvrdio pet kandidata za glavnog tužioca Kosova

    19.06.2026 20:101 min čitanja IZVOR: Beta

    Ambasade traže od vlade da ne sprečava upotrebu simbola zajednica

    19.06.2026 17:532 min čitanja IZVOR: Kontakt plus/Klan Kosova

    Carina Kosova zaplenila 33.000 pakovanja duvana za elektronske cigarete u regionu Prištine

    19.06.2026 16:311 min čitanja IZVOR: Kim

    CIK završio ponovno prebrojavanje glasova, spreman za objavu konačnih rezultata

    19.06.2026 14:441 min čitanja IZVOR: KIM
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.