Nakon sinoćnjeg sastanka između rukovodstva opštine Å trpce, predstavnika sela i direktora javnih preduzeća i ustanova dogovoreno je da kolektivni ugovor sa KEK-om bude potpisan kako bi žiteljima ove opštine nakon 22 dana struja bila ponovo uključena. Predsednik opštine Zvonko Mihajlović u izjavi za KIM radio je kazao da su sinoć na sastanku svi upoznati sa stavom ministarstva za KiM u vezi potpisivanja kolektivnog ugovora, ali da se sa tim ipak nisu složili svi predstavnici sela, zbog čega je odlučeno da ugovor sa KEK-om u ime svih potpišu dva predstavnika. „Jedan broj predstavnika sela nije se složio sa predlogom Ministarstva za KiM u vezi potpisivanja kolektivnog ugovora, jednostavno oni ne žele da potpisuju ništa u ime celog sela. Nakon kraće rasprave odabrali smo dva predstavnika koji će to uraditi u me svih. Nadam se da će do sastanka sa KEK-om doći još danas i da će struja napokon biti uključena. “ Mihajlović je kazao da su spremni da popuste i kada je u pitanju trafostanica nad kojom KEK traži nadležnost. „Zaposleni u trafostanici u Å trpcu nad kojom KEK traži nadležnost spremni su da prihvate neke od budućih naloga KEK-a, ali pod uslovom da ostanu u radnom odnosu pri EPS-u. “ Opština Å trpce je bez struje od 30. juna. Prvih deset dana u noćnim satima u periodu od 24 do 7 ujutru uključivana im je takozvana humanitarna struja, a od 11. jula su potpuno bez struje.
NAJNOVIJE VESTI
Kosovo u prvih pet meseci uvezlo robu vrednu 2,9 milijardi evra, izvoz samo 419 miliona
2 min čitanja IZVOR: Kosovo press
Zulfija Jakupi: U eri dezinformacija najvažnije je proveriti izvor informacije
1 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac

