Nešto nakon 17 časova, Å trpce je dobilo struju posle 35 dana isključenja, potvrdio je za KIM radio predsednik opštine Å trpce, Zvonko Muhajlović. On je ranije danas rekao da su radnici KEK-a jutros presekli kablove za dovod električne energije ovdašnjoj pošti, lokalnoj zadruzi i drugim društvenim preduzećima, koji i dalje nemaju struju. “ Pravna lica i ustanove nisu dobile nikakvo obaveštenje o tome kakve su njihove obaveze, KEK im apsolutno nije ništa dostavio, bilo kakve račune ili tome slično. Uključenju struje građanima Å trpca, prethodilo je dakle isključenje svim pravnim licima i ustanovama“, kazao je Mihajlović Plaćanje paušala od 26 evra po domaćinstvu na ime mesečnog računa za utrošenu struju KEK-u počelo je pre nedelju dana u opštini Å trpce. Naplati paušala prethodilo je potpisivanje kolektivnih ugovora sa KEK-om.
NAJNOVIJE VESTI
Svetinja između neba i zemlje
3 min čitanja IZVOR: Politika, autor: Živojin Rakočević
Toplo i nestabilno
1 min čitanja IZVOR: Kim

