Nakon sednice SO Orahovac koja je održana krajem septembra, a na kojoj nije postignut kvorum, u zakonskom roku održana je nova na kojoj je većinu dobila Demokratska stranka. Za predsednika opštine je izabran Marin Å arić. Prema njegovim rečima Skupštini opštine Orahovac je predat zahtev za sazivanje vanredne sednice sa predloženim tačkama dnevnig reda za raspuštanje skupštine opštine i razrešenje predsednika opštine, kao i formiranje skupštinske većine i nove koalicije. „U opštini Orahovac postoje dve političke frakcije, koalicija koju predvodi Demokratska stranka i kolicija u kojoj većinu imaju radikali. „Pošto je prošlo zakonskih 15 dana održali smo novu vanrednu sednicu na kojoj smo zahvaljujući podršci 5 odbornika SPS-a dobili većinu i izabrali novo opštinsko rukovodstvo“, kazao je Å arić. On je dodao da je sednici prisustvovalo 17 odbornika od ukupno 31. Prema njegovim rečima bivše rukovodstvo opštine se nije odazvalo pozivu za vanrednu sednicu. „Ne samo da nisu prisustvovali sednici već nam nisu dozvolili ni da se sednica održi u prostorijama opštine. Ali po Zakonu o lokalnoj samoupravi 1/3 odbornika ima pravo da zakaže sednicu ukoliko to odbije da uradi predsednik skupštine opštine. Mi smo to uradili, dobili većinu i izabrali novo rukovodstvo“, kazao je Å arić. Bivši potpredsednik orahovačke skupštine Slobodan Stanković, koji pripada Radikalnoj stranci, nije želeo da za KIM radio komentariše novonastalu situaciju u Orahovcu ni da govori o problemima unutar opštine, već je kazao da će se tokom dana tamošnji radikali oglasiti saopštenjem za medije.
NAJNOVIJE VESTI
Izdavačka kuća „Panorama-Jedinstvo“ predstavila godišnju produkciju i novi broj „Stremljenja“
3 min čitanja IZVOR: Kim
Osojane od juče bez vode
1 min čitanja IZVOR: Kim

