Sinoć oko 22 h izbio je požar u fabrici za proizvodnju mineralne vode u Klokotu, javlja Klokot radio. Prema rečima Ismeta Hašanija portparola KPS-a za region Gnjilana u požaru nije bilo povređenih, dok je pričinjena velika materijalna šteta. „Patrolne jedinice KPS-a su odmah po pozivu otišle na mesto događaja. Prema prvim rezultatima istrage pretpostavljamo da je požar izazvala električna instalacija, ali to još treba proveriti i to će uraditi eksperti vatrogasne jedinice“, kazao je Hašani. U gašenju požara učestvovale su vatrogasne jedinice iz Vitine, Gnjilana i Uroševca. Fabrika za proizvodnju mineralne viode do pre 1999. godine je radila u sklopu društvenog preduzeća Klokot banja, ali je nakon toga privatizovana od strane Kosovske agencije za privatizaciju. U ovoj fabrici radi jedan manji broj Srba iz Klokota i okoline.
NAJNOVIJE VESTI
INDEP: Kosovo daleko od ciljeva za obnovljive izvore energije
2 min čitanja IZVOR: KIM
Završna izložba studenata Fakulteta umetnosti
1 min čitanja IZVOR: KIM

