Ministarstvo za Kosovo i Metohiju najoštrije osuđuje poslednje incidente u Pokrajini, otkopavanje groba na gnjilanskom gradskom groblju i napad na povratnika. U saopštenju dostavljenom KIM radiju se navodi da ova dva incidenta pokazuju pravo lice takozvanih kosovskih vlasti i njihovog poimanja multietničkog društva, u kome, kako se kaže u saopštenju „nema mesta ni za povratak, ni za žive, ali ni za mrtve Srbe“. „Piter Fejt umesto što pravi planove za integraciju severa Kosova, trebalo bi da privoli tzv. privremene institucije da obezbede osnovna ljudska prava Srbima, pravo na normalan i bezbedan život“, navedeno je u saopštenju. Ministarstvo za KiM traži da se počinioci ova dva užasna čina otkriju i kazne. Od Euleksa i međunarodnih činilaca se traži da osim verbalne osude, preduzmu konkretne korake, kako se ovakvi incidenti više ne bi ponovili.
NAJNOVIJE VESTI
Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine
1 min čitanja IZVOR: Koha
Lakroa i Kurti razgovarali o dijalogu Kosova i Srbije
1 min čitanja IZVOR: KIM

