Administrator Eparhije raško-prizrenske, vladika Atanasije, boravio je danas u Kosovskom Pomoravlju gde je obišao Narodne kuhinje. Tokom posete Narodnoj kuhinji i pekari u Vrbovcu vladika Atanasije je za Klokot radio izjavio da je zadovoljan radom tih kuhinja. „U sve četiri kuhinje je divno i hrana i čistoća, ljubaznost prema ljudima i zadovoljstvo je ljudi koji tu rade. Mi ćemo videti da dobijemo još pomoći za ove ljude“, rekao je vladika Atanasije. On je rekao da će raško-prizrenska eparhija preko NVO „Majka Devet Jugovića“ otvoriti još jednu Narodnu kuhinju u Metohiji koja će biti namenjena povratničkim selima u tom regionu. Vladika Atanasije je još jednom osudio ponašanje najbližih saradnika vladike Artemija. „ Raško-prizrenska eparhija je radila i dalje će raditi, i vladika Artemije je radio ali su se uz njega prilepili ovi eksploatatori kao što je Simeon Vilovski. Mi ćemo koliko god možemo dalje raditi i pomagati u obnavljanju crkava“, rekao je vladika Atanasije danas tokom posete Kosovskom Pomoravlju i najavio skoru posetu ministra vera Vlade Srbije Kosovu i Metohiji.
NAJNOVIJE VESTI
Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine
1 min čitanja IZVOR: Koha
Lakroa i Kurti razgovarali o dijalogu Kosova i Srbije
1 min čitanja IZVOR: KIM

