Sindikalne organizacije EPS-ovih Javnih preduzeća sa Kosova i Metohije-Površinskih kopova „Kosovo“ -Obilić, Termoelektrane „Kosovo“ -Obilić i Elektrodistribucije „Elektrokosmet“ -Priština, pokrenule su inicijativu za podnošenje aplikacije Savetodavnoj komisiji za ljudska prava u Prištini kako bi se pronašlo rešenje za status radnika koji su proterani sa svojih radnih mesta 1999. godine. Cilj obraćanja komisiji, koju osnovao Specijalni predstavnik generalnog sekretara Ujedinjenih nacija, po rečima Tomislava Milićevića, predsednika Sindikata Površinskih kopova“Kosovo“, je zaštita individualnih prava radnika koji još uvek ne mogu da se vrate na svoja radna mesta. Akcija je organizovana u saradnji sa direktorom Direkcije EPS-a za preduzeća sa Kosova i Metohije Milanom Vujakovićem, navodi se u saopštenju Sindikata EPS-a sa Kosova dostavljenom KIM radiju.
NAJNOVIJE VESTI
Lakroa sa gradonačelnicima i predstavnicima školstva i zdravstva na severu Kosova
2 min čitanja IZVOR: Kim
Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine
1 min čitanja IZVOR: Koha

