Predsednica NVO “Majka devet Jugovića“ kazala je za Radio Goraždevac da su korisnici ove kuhinje povratnici i da će to za njih značiti mnogo. “Nadam se da će broj povratnika biti jos veći, a mi ćemo se ttruditi da im izađemo u susret“, kazala je Stević. Vladika lipljanski Teodosije, koji je otvorio narodnu kuhinju, izjavio je da je otvaranje kuhinje veliko ohrabrenje za ljude. “Ovo je podsticaj za sve one koji žele da se vrate i koji imaju strah od toga zbog svoje starosti, nemaštine ili zbog sve učestalijih neprilika koje se ovde dešavaju. Imali smo i neprilike zato što su pojedini u ovoj eparhiji zloupotrebili novac koji su ljudi odvajali za narodnu kuhinju. Međutim, crkva je brzo reagovala i ono što mogu da kažem je da smo taj novac vratili u fond narodne kuhinje i od tada smo već dve narodne kuhinje otvorili i trudimo se da ovo dobro delo zaživi“ rekao je vladika. Narodna kuhinja u Vidanju će prema rečima predsednice NVO “Majka devet Jugovića“ brojati 198 korisnika.
NAJNOVIJE VESTI
Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović
1 min čitanja IZVOR: Kim
U Gračanici od četvrtka XII Međunarodni Vidovdanski turnir u odbojci
1 min čitanja IZVOR: Kim

