Predsednik opštine Ranilug Gradimir Mikić u izjavi za KIM radio je kazao da je cilj održavanja ovakvih sednica da građani budu upoznati sa radom opštine, koja će, kako je naglasio i u buduće nastaviti da bude transparentna. „Građani će moći da se upoznaju sa konkretnim radom opštine. Videće šta se radi, šta je u toku, šta se planira. Na ovaj način želimo da im se približimo. U obavezi smo da godišnje održimo dve javne sednice, ali smo na skupštini doneli odluku, da posle svake skupštinske sednice, budemo na raspolaganju građanima, sat do dva, za sve ono što ih interesuje“, kazao je Mikić. Mikić napominje da su javne sednice, ne samo prilika da se građani upoznaju sa radom opštine, već i da opština direktno od građana sazna koji su njihovi problemi i na koji način se mogu rešiti. „Nekome je potrebna socijalna pomoć, većini je potreban posao, druge interesuje, kako se radi, šta se radi, da li se budžet troši namenski, onako kako je planirano. Naš rad je transparentan, nemamo čega da se plašimo. Mi ćemo se danas sastati sa svima koji su zaiteresovani. Upravo zbog toga i održavamo ovu sednicu, kako bi smo saznali probleme na najdirektniji način. Nadam se da ćemo mnogo njihovih problema da rešimo“, kazao je Mikić. Prva javna sednica SO Ranilug biće održana u selu Veliko Ropotovo u sali Doma kulture. Počeće u 14h. Biće prisutno kompletno opštinsko rukovodstvo koje će odgovarati na pitanja građana ove opštine.
NAJNOVIJE VESTI
Promocija časopisa „Vidovdanski glasnik“ sutra u Gračanici
1 min čitanja IZVOR: Kontakt plus
Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović
1 min čitanja IZVOR: Kim

