Grupa od dvadesetak povratnika će u ponedeljak blokirati rad opštine Istok i Dom zdravlja u Osojanu, saznaje KIM radio. Prema rečima Ratka Džolića, jednog od predstavnika, za pet dana, koliko su protestvovali njima se niko nije obratio. “Niko nas nije obišao, niko nas nije pitao šta mi tražimo. Juče je predsednik Opštine, koga smo sa našim zahtevima upoznali i pre nego smo počeli protest kazao da je razgovarao sa ljudima u Ministarstvu za KiM, rečeno mu je da za nas nema posla“, kazao je Džolić. Džolić navodi da su povratnici imali dosta strpljenja i da su “dosta čekali i slušali prazna obećanja“. “O kakvom povratku se priča, kad povratnicima nisu obezbeđeni osnovni uslovi. Ljudi su došli, vratili se, ali da bi ostali treba im omogućiti da rade i zarađuju za život. Mi ovde živimo, a na platnim spiskovima naše Opštine, naše škole, Doma zdravlja i ostalih institucija vode se ljudi koji ne znaju gde je Osojane, “ kazao je Džolić. Pored toga što traže posao, povratnici traže i da im se omogući uvid u platne spiskove Opštine, Doma zdravlja, škole i Mesne zajednice. Pismo sa zahtevima predato je predsedniku Opštine Istok, a prema Džolićevim rečima u ponedeljak će svoje zahteve predati i kancelariji Koordinacionaog centra u Kosovskoj Mitrovici.
NAJNOVIJE VESTI
Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović
1 min čitanja IZVOR: Kim
U Gračanici od četvrtka XII Međunarodni Vidovdanski turnir u odbojci
1 min čitanja IZVOR: Kim

