Ratko Džolić, jedan od predstavnika povratnika iz Osojana izjavio je KIM radiju da su razočarani stavom Vladimira Protića, koji ih je juče posetio kao predstavnik Koordinacionog centra. “Gospodin Protić nam je kazao da prekinemo protest i da uzmemo motike u ruke i počnemo da se bavimo zemljoradnjom i poljoprivredom. Iako smo razočarani njegovim stavom ipak smo postigli dogovor da se delegacija povratnika uskoro sastane sa predstavnicima ministarstva za Kosovo i Metohiju kako bi u razgovoru sa njima pokušali da rešimo problem“, rekao je Džolić. On međutim kaže da su se stvari jutros promenile, jer je, kako tvrdi, predsednik opštine Dragoljub Repanović, sa saradnicima najavio da će nasilno ući u zgradu Opštine koju povratnici drže u blokadi već nekoliko dana. “Gospodin Repanović nas je juče posetio zajedno sa načelnikom Pećkog okruga. Rastali smo se bez svađe, ali smo kasnije primili nezvanične informacije da će jutros probati da nasilno uđu u zgradu opštine“, rekao je Džolić. On navodi da se oko 15 povratnika i dalje nalazi ispred zgrade Opštine Istok sa sedištem u Osojanu i da oni neće odustati od svojih zahteva.
NAJNOVIJE VESTI
Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović
1 min čitanja IZVOR: Kim
U Gračanici od četvrtka XII Međunarodni Vidovdanski turnir u odbojci
1 min čitanja IZVOR: Kim

