Portparol KPS-a za region Prizrena Hazir Beriša rekao je za Radio KIM da su aktivisti Samoopredeljenja privedeni zbog sumnje da su u jutarnjim satima uklonili 98 zastava Kosova, zastave SAD, Nemačke i Turske. “Mi smo te zastave pronašli u kombiju. Pripadnici Samoopredeljenja su privedeni, saslušani a dalju istragu će obaviti Sud za prekršaje kome su oni dužni da se jave u ponedeljak“. Aktivista pokreta Glauk Konjufca rekao je da aktuelno političko rukovodstvo osim što donosi antialbanske odluke ono zastrašuje i hapsi ljude koji se deklarišu kao Albanci. “Prizrenska liga je ugrožena delovanjem aktuelnih plitičkih lidera na Kosovu. Lideri lige su se bori sa neprijateljem za zaštitu albanskih zemalja, a aktuelni lideri se bore da prodaju albansku zemlju, bogate se na račun siromašnih“, kazao je Konjufca. Osim u Prizrenu, demonstracije su održane u još nekim gradovima na Kosovu, ali i na severu Albanije. Isticane su parole “Liga je živa“ i “Zastave nacije“. Prizrenska liga je osnovana 1878. godine posle Berlinskog kongresa a njena osnovna platforma je bila ujedinjenje svih teritorija na kojima su živeli Albanci.
NAJNOVIJE VESTI
Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović
1 min čitanja IZVOR: Kim
U Gračanici od četvrtka XII Međunarodni Vidovdanski turnir u odbojci
1 min čitanja IZVOR: Kim

