Kako je KIM radiju kazao jedan od učesnika protesta, Ratko Dzolić, prekid blokade opštine trajaće do ponedeljka ujutru kada će prostest ponovo biti nastavljen sve do ispunjenja zahteva. „Mi nećemo odustati od našeg cilja a to je obezbeđivanje zaposlenja za povratnike koji žele da ostanu u Osojanu“, rekao je Dzolić. On navodi da povratnike koji protestvuju već dve nedelje tražeći zaposlenje u državnoj službi posebno ljuti činjenica da niko od nadležnih ne želi ni da, kako kaže, čuje za njihove probleme. „Iako smo razgovarali u više navrata i sa predsednikom Opštine Istok i sa predstavnicima ministarstva za Kosovo i Metohiju od odlaska na zvanične razgovore u ministarstvo i susreta sa višim službenicima nema ništa. Niko se ne oglušuje o naše zahteve“, rekao je Dzolić KIM radiju. On je u izjavi KIM radiju rekao da se čak ni radnici Opštine Istok juče nisu pojavljivali ispred opštinske zgrade koju povratnici drže u blokadi, kao što je to bio slučaj prethodnih dana.
NAJNOVIJE VESTI
Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović
1 min čitanja IZVOR: Kim
U Gračanici od četvrtka XII Međunarodni Vidovdanski turnir u odbojci
1 min čitanja IZVOR: Kim

