Problem dugovanja prema KEK-u je rešen uz pomoć kosovske opštine Å trpce i Ministrastva za povratak i zajednice u Vladi Kosova. Direktor za katastar kosovske opštine Å trpce, Saša Milosavljević kaže da se zaposleni u opštini trude da pomognu svim žiteljima Å trpca. „Lokalna samouprava čini sve u interesu građana Sirinićke Župe. Tako smo u saradnji sa Ministarstvom za povratak i zajednice platili struju kolektivnim centrima za mesec april i mesec maj. Za sada je sigurno da ćemo plaćanje nastaviti do septembra, ali videćemo da to produžimo i posle toga, makar do januara 2011. godine“, kazao je Milosavljević za RTV Herc. Opština Å trpce je izdvojila sredstva za plaćanje struje raseljenima koji su smešteni u četiri kolektivna centra. Mesečno će biti plaćano 330 KW struje po svakoj porodici.
NAJNOVIJE VESTI
„Koraci nade“ premijerno prikazani u Gračanici
3 min čitanja IZVOR: Kim
Gašić sa Lakroom o Kosovu, UNMIK-u i mirovnim operacijama
1 min čitanja IZVOR: Kim

