Savetnik gradonačelnika opštine Å trpce koja radi u sistemu Vlade Kosova, Dalibor Jevtić, izjavio je jutros KIM radiju da je dug KEK-u platila uprava Lahora. “Preostali dug, od nešto više od hiljadu evra, je uplaćen KEK-u. Taj dug je isplaćen od zarade koju prikuplja Lahor na račun iznajmljivanja prostora motela. To je dug koji je plaćen ne samo za Lahor već za sve kolektivne centre“, rekao je Jevtić. Kolektivnim centrima u Å trpcu gde u nekoliko odmarališta i motela boravi preko 200 raseljenih Srba struja je isključena pre dva dana nakon čega su raseljeni organizovali protest i blokadu puta. Opština Å trpce, koja radi u sistemu Vlade Kosova, je u saradnji sa kosovskim ministarstvom za povratak ranije obezbedila plaćanje struje do 330 kilovata po domaćinstvu raseljenima u Lahoru a sve preko te potrošnje, po rečima Jevtića raseljeni su bili u obavezi da plate.
NAJNOVIJE VESTI
Ministarstvo odbrane: Kosovo nije pozvano na samit NATO-a jer nije članica Alijanse
2 min čitanja IZVOR: KIM
Dizel danas jeftiniji
1 min čitanja IZVOR: Kim

