Prema očekivanjima gradonačelnika opštine Klokot-Vrbovac to bi moglo da se dogodi tek za dve godine. „U ovom trenutku, kada nemate razvijenu infrastrukturu, a nemamo ni zgradu opštine, kakva je onda to opština? Možda će za godinu – dve to da se desi, možda i u sledećem mandatu, kada neko drugi bude gradonačelnik“, rekao je Mirković za KIM radio. Gradonačelnik Mirković očekuje da će zgrada nove opštine biti izgrađena do kraja 2011 godine. Do tada će opština koristiti zgradu Uprave preduzeća Klokot Banja. U anketi koju je KIM radio sproveo sa Kosovskim fondom za otvoreno društvo i KOSMOM, a u kojoj je učestvovalo 200 ispitanika, kao najveći problemi u ovoj opštini su istaknuti nezaposlenost, socijalni problemi i infrastruktura. Komentarišući rezultate ankete, Mirković je kazao da opština radi na smanjenju broja nezaposlenih i da je određeni broj radnika uposlen u novoj opštini. „Sada je uposlen određeni broj radnika a otvaraju se mogućnosti za angažovanje radnika na javnim radovima koji će trajati od šest meseci do godinu dana“. Å to se razvoja infrastrukture tiče, planiran je početak izgradnje kanalizacione mreže, postavljanje ulične rasvete i izgradnja puta koji će povezati sela koja pripadaju opštini Klokot-Vrbovac.
NAJNOVIJE VESTI
Otvorena izložba Likovne kolonije „Vidovdan“, nagrade Šiljanu i Boškoćeviću
3 min čitanja IZVOR: Kim
Inspekcija zatvorila pilanu u Brnjaku
1 min čitanja IZVOR: Zubin Potok info

