Kako je saopšteno iz KFOR-a, Vestervele i Bentler su razgovarali o aktuelnoj bezbednosnoj sitaciji na Kosovu i Metohiji, za koju je ocenjeno da je mirna i stabilna. Dodaje se da je razgovarano o budućnosti KFOR-a, ali i ulozi Nemačke u ovoj međunarodnoj misiji. “Nemačka šalje najveći broj vojnika u NATO snage na Kosovu. Poseta Vestervelea naglašava snažnu privrženost Nemačke KFOR-u i Kosovu“, kaže se u saopštenju dostavljenom KIM radiju. Sledeći nemački komandant KFOR-a, general-major Erhard Biler, naslediće sadašnjeg komandanta, general-potpukovnika Markusa Bentlera, 1. septembra 2010. “Ovo je još jedan pokazatelj da je Nemačka voljna da podrži budući razvoj KFOR-a i Kosova“, saopšteno je iz KFOR-a.
NAJNOVIJE VESTI
Ipak postavljen bilbord u Gračanici, ali poruka drugačija
1 min čitanja IZVOR: Kim
Otvorena izložba Likovne kolonije „Vidovdan“, nagrade Šiljanu i Boškoćeviću
3 min čitanja IZVOR: Kim

