U intervjuu za Večernje novosti, po dolasku iz Kraljeva u Beograd, Artemije je rekao da se „nije ni od koga odvojio“, da je „i dalje u jedinstvu sa jednom svetom, sabornom i apostolskom crkvom“. On je istakao da je u jedinstvu „sa svetim apostolima, Svetim Ocima, Svetim Savom, vladikom Nikolajem, ocem Justinom i svim pravoslavnim hrišćanima koji poštuju crkveni poredak, a ko se odvojio od tog principa, neka vidi sam ko je i gde se nalazi“. „Odgovorio sam Sinodu da se sve do validne presude Crkvenog suda neću povinovati nekanonskim odlukama i da sam ja doživotni episkop Eparhije raško-prizrenske. Jer, za ovih devet meseci nikakav proces protiv mene nije pokretan niti ima presude. Postoje samo odluke koje su doneli glasanjem, kao da se radi o narodnoj skupštini, a ne crkvi“, poručio je Artemije.
NAJNOVIJE VESTI
U Obiliću uhapšen nemački državljanin po poternici Španije zbog otmice šestogodišnjeg deteta
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim
Policija u okolini Prištine sprovodi pojačani nadzor dvotočkaša, oduzeto nekoliko vozila
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim

